Wszystkie moduły dostępne od ręki z naszego magazynu w Polsce. Wysyłka w ciągu 48h od momentu złożenia zamówienia.
   Wszystkie moduły dostępne od ręki z naszego magazynu w Polsce. Wysyłka w ciągu 48h od momentu złożenia zamówienia.

Panele fotowoltaiczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne to esencja instalacji PV. To one wykorzystują promieniowanie słoneczne do produkcji darmowej energii elektrycznej dla Twojego domu, gospodarstwa lub firmy. Dostępne w naszej ofercie nowoczesne panele słoneczne to niezawodny sprzęt o wysokiej sprawności i wieloletniej, gwarantowanej trwałości. Szeroki wybór modeli pozwoli zaś wybrać optymalne rozwiązania dla każdej instalacji fotowoltaicznej. Sprawdź!

Jak działa panel fotowoltaiczny?

Panele fotowoltaiczne (lub słoneczne) to obecnie jeden z najprostszych oraz najbardziej efektywnych sposobów na produkcję własnego prądu. Są one zbudowane z ogniw, w których pod wpływem energii słonecznej wytwarzane jest napięcie elektryczne, a dokładniej prąd stały. Dzięki inwerterowi można go przekształcić do postaci prądu zmiennego, który nadaje się do zasilania instalacji Twojego domu, gospodarstwa lub firmy.

Istnieje kilka czynników, pozwalających się upewnić, że działanie instalacji fotowoltaicznej będzie bezproblemowe i maksymalnie efektywne. Jednym z nich jest wybór paneli o odpowiednich parametrach, sprawności i mocy. Właśnie takie produkty znajdziesz w ofercie MUNO. Kolejnym czynnikiem jest umiejscowienie paneli – ich orientacja względem stron świata, nachylenie do podłoża oraz unikanie zacienienia. Dlatego nasi eksperci pomogą Ci nie tylko wybrać sprzęt, ale również zaprojektować i prawidłowo wykonać instalację fotowoltaiczną.

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?

Panele słoneczne należy wybierać na podstawie kilku czynników. Kluczowe jest dopasowanie ich mocy do zapotrzebowania, ale istnieją również inne ważne kwestie. Spore znaczenie mają renoma producenta i wykonane przez niego testy. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz tylko sprawdzone, doskonale wykonane urządzenia. Warto zwracać uwagę również na gwarancję. Panele fotowoltaiczne oferowane przez MUNO mają bardzo długą gwarancję zarówno na produkt, jak i na sprawność, co jest najkorzystniejszym rozwiązaniem. Wszystkie modele odznaczają się bardzo dobrymi parametrami w odniesieniu do ceny, dzięki czemu pozwalają na tworzenie trwałych, niezawodnych i bardzo wydajnych instalacji fotowoltaicznych. Nie jesteś pewien, co wybrać? Nie musisz się obawiać! Nasi pracownicy rzetelnie doradzą Ci najodpowiedniejsze rozwiązania.

Od czego zależy cena panelu fotowoltaicznego?

Cena samych paneli to największa składowa kosztów, jakie wiążą się z montażem fotowoltaiki. Od czego zależy? Kluczowych czynników jest kilka. To:

  • moc panelu – wyższa pozwala na produkcję większej ilości prądu, dlatego takie produkty są droższe;
  • jego wymiary – mniejszy panel o takiej samej mocy zazwyczaj jest droższy;
  • technologia, w jakiej został wykonany (panele monokrystaliczne, polikrystaliczne, cienkowarstwowe itp.) – im skuteczniejsza i nowocześniejsza technologia, tym wyższe ceny;
  • sprawność – czyli zdolność do produkcji określonych ilości prądu w konkretnych warunkach;
  • gwarancja – dłuższa i atrakcyjniejsza (na produkt lub jego sprawność) wpływa na wzrost ceny panelu, ale zwykle się opłaca;
  • spadek mocy ogniw w czasie – im mniejszy spadek roczny, tym większa wydajność paneli po kilkudziesięciu latach, co wiąże się z ich wyższą ceną;
  • renoma producenta, marka – moduły renomowanych producentów zwykle są testowane w różnych warunkach i według rygorystycznych norm, a także znane z wysokiej jakości wykonania.

Biorąc pod uwagę wszystkie te cechy, wybór idealnych paneli fotowoltaicznych może się wydawać niezwykle trudny. Właśnie dlatego warto zaufać ekspertom. Współpracując z MUNO, możesz liczyć na nasze wsparcie i dostosowanie parametrów urządzeń do Twoich potrzeb.

Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba do domu?

To pytanie, na które nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każda instalacja fotowoltaiczna jest inna. Zasadniczo moc paneli powinna być tożsama z zapotrzebowaniem na energię elektryczną danego budynku. Wówczas instalacja jest najbardziej opłacalna. Średnio przyjmuje się, że panel o mocy 1 kWp jest w stanie w ciągu roku wyprodukować 1000 kWh w polskich warunkach. To jednak parametr zależny od nasłonecznienia, a więc położenia geograficznego (na terenie całego kraju ta wartość waha się od ok. 900 do 1100 kWh), a także indywidualnych uwarunkowań działki, na której montowana jest fotowoltaika.

Czy warto zainstalować panele fotowoltaiczne?

Instalacje fotowoltaiczne stają się obecnie bardzo popularne i wszystko wskazuje na to, że ich ilość w Polsce nadal będzie rosła. To sposób na darmowy prąd i znaczne obniżenie rachunków za energię (nawet o ponad 90%). Prawidłowo dobrana i zamontowana fotowoltaika będzie nie tylko wydajna, ale również trwała, zapewniając Ci oszczędności przez kolejne kilkadziesiąt lat. Można ją zamontować na dachu lub na gruncie, w zależności od indywidualnych preferencji i uwarunkowań. Instalacje fotowoltaiki są praktycznie bezawaryjne i bezobsługowe. Nie generują też praktycznie żadnych kosztów eksploatacyjnych. Czy warto? Zdecydujesz sam. Wszystko wskazuje jednak, że jest to bardzo opłacalna inwestycja.

Sklep z panelami fotowoltaicznymi MUNO – dlaczego warto?

Wydajna i trwała instalacja fotowoltaiczna to ogromne, wieloletnie oszczędności. Skorzystaj z atrakcyjnej oferty MUNO i ciesz się licznymi korzyściami z fotowoltaiki. Jako hurtownia oferujemy atrakcyjne ceny, a każdy dostępny u nas panel to synonim jakości. Pomożemy Ci dobrać typ i moc urządzeń, przygotujemy projekt i zadbamy o prawidłowy montaż instalacji fotowoltaicznej. Jeśli zależy Ci na kompleksowej, rzetelnej obsłudze, trafiłeś doskonale! Zapraszamy do kontaktu.