Wszystkie moduły dostępne od ręki z naszego magazynu w Polsce. Wysyłka w ciągu 48h od momentu złożenia zamówienia.
   Wszystkie moduły dostępne od ręki z naszego magazynu w Polsce. Wysyłka w ciągu 48h od momentu złożenia zamówienia.

Monitoring instalacji

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

PV monitoring

Współczesne inwertery solarne dają możliwość monitorowania procesów zachodzących w instalacjach PV przez potencjalnego użytkownika. W ramach powszechnie dostępnych sieci bezprzewodowych np. WiFi, dane mogą być przekazywane bezpośrednio do naszego domowego komputera lub telefonu komórkowego. My przez odpowiednie aplikacje możemy odczytywać parametry i procesy zachodzące w naszej instalacji nawet na odległość.

Monitoring fotowoltaiki – dlaczego warto?

Monitorowanie procesów w naszym systemie fotowoltaicznym jest ważne. Dzięki temu mamy wiedzę na temat pracy naszej instalacji, jej efektywności w czasie rzeczywistym, a także otrzymujemy informację na temat awarii lub uszkodzenia któregoś z jej elementów. Dzięki możliwości wglądu w parametry, możemy szybko reagować w nietypowych sytuacjach. Ponadto monitorowanie instalacji PV pozwala na uzyskanie maksymalnej wydajności takiego systemu.

Jakie parametry możemy sprawdzić, dzięki monitoringowi fotowoltaiki?

Dzięki specjalnym systemom i aplikacjom na ekranie naszego telefonu komórkowego lub komputera możemy sprawdzić:

  • Ilość wyprodukowanej energii elektrycznej w czasie rzeczywistym. Monitoring pozwala śledzić te parametry na bieżąco. Składa raporty dzienne, tygodniowe, miesięczne i roczne.
  • Parametry wejścia i wyjścia na falowniku, takie jak moc, napięcie na instalacji PV, prąd.
  • Możemy sprawdzić pogodę w naszym rejonie, czy nasza instalacja pracuje w pełnym słońcu, czy jest zachmurzone niebo.
  • Zaawansowane systemy prowadzą dane na temat zużytej energii elektrycznej przez urządzenia np. domowe z instalacji PV. Ilość energii elektrycznej oddanej do sieci. Ilość pobranej energii elektrycznej z sieci. Tego typu monitoring pozwala na pełną kontrolę wydatków.

Urządzenia do monitoringu potrafią zapisywać i zarchiwizować zebrane dane przez wiele lat.

Jakimi akcesoriami można prowadzić monitoring fotowoltaiki?

Najbardziej popularnym rozwiązaniem połączenia komunikacyjnego jest bezprzewodowa sieć WiFi. Praktycznie wszystkie systemu pozwalają odczytywać zdalnie dane z inwertera solarnego przez ten rodzaj połączenia. W tym wypadku możemy korzystać zarówno z naszego komputera domowego, tabletu, czy telefonu komórkowego.